בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

אגרות לראש השנה בסימן רימונים

ראש השנה בפתח והכי כיף זה לרכז את כל חומרי היצירה שלנו ולשבת להכין שנות טובות (עם הילדים או בלעדיהם :)) השנה נכין 3 איגרות לראש השנה בסימן רימונים. כל אחת עם רימון יצירתי משלה…

ShanaTova1החומרים

ShanaTova2

בריסטולים צבעוניים/מגשי קרטון של פיצה (משמש כמצע האיגרת)

בריסטולים/ניירות מעוטרים בפרחים, פרפרים, סמלי החג.

סול נצנצים

כפתורים צבעוניים

וואשי טייפ- נייר דבק מעוטר

דבק נצנצים/צבעי תלת מימד מנצנצים

סרגל, מספריים, עפרון

דבק BIG רב שימושי

דבק אלבומים (דבק גומי לנייר)

חיתוכי לבד צבעוניים של פלדע (פרחים, פרפרים, ציפורים)

ההכנה

מאחר ומוטיב הרימון חוזר בכל אחת מהאיגרות שלנו, נכין "גיזרה" של רימון ונשתמש בה לאיגרות השונות. (לחיצה על התמונה תפתח גיזרה מוכנה של רימון).

ShanaTova3

שנה של פעם

פעם, כשהייתי קטנה, כל ברכות ה"שנה טובה" היו פרחוניות, מנצנצות ומלאות אווירת חג. היום ננסה להעביר קצת מתחושת החגיגיות הזו אל האיגרת שלנו.

מהגזרה שהכנו- נצייר תחילה רימון בחזית האיגרת.  בשלב הבא נאסוף קצת חומרים: פרחים מנצנצים (אני השתמשתי בבריסטולים עם דוגמאות מנצנצות של פלדע), מדבקות, פרפרים ואלמנטים דמויי תחרה. כמה שיותר קיטש- ככה טוב. מהאלמנטים השונים ניצור את המסגרת. בנוסף- כדאי להדפיס או לצייר ביד באנר מתנפנף עם הכיתוב "שנה טובה" (לחיצה על התמונה תוביל לבאנר כזה, להדפסה). מומלץ להשתמש בדבק אלבומים כי הוא מתאים מאוד להדבקה של נייר והוא לא מרטיב ומנפח את הדף!

ShanaTova4אחרי שנסיים להדביק את האלמנטים השונים נעבור לרימון. את הרימון שלי צבעתי תחילה באדום ועליו הוספתי דבק נצנצים אדום. בשלב הבא עברתי על קו המתאר של הרימון והבאנר  עם צבע תלת מימדי זהב מנצנץ.

ShanaTova5

זהו. הגלויה הנוסטלגית שלנו מוכנה…

ShanaTova6

שנה מנצנצת 

האיגרת הבאה מאוד פשוטה להכנה. ראשית- כמו קודם, מציירים רימון בחזית האיגרת. בעזרת סכין יפני ובזהירות רבה חותכים את הצורה של הרימון מתוך החזית, כך שנשאר "חור" בצורה של רימון.

ShanaTova7בשלב הבא נוטלים חתיכה של סול מנצנץ וגוזרים ממנה מרובע ברוחב ובגובה האיגרת. את המרובע הנ"ל מדביקים בדבק רב שימושי כך שגב הסול פונה אלינו והצד המנצנץ כלפי מטה. (כמו בתמונה השמאלית)

ShanaTova8

כעת יש לנו רימון מנצנץ. את הרימון מומלץ להבליט  בעזרת קו מתאר בטוש פיינט.

ShanaTova9

לסיום- ניצור רקע סביב הרימון. אני יצרתי דוגמה של פסים בשחור-לבן בעזרת טושי פיינט אבל אפשר להתנסות גם ברקעים אחרים..

ShanaTova10

 שנה של שמחה

את האיגרת האחרונה מאוד כיף להכין כי היא פשוטה, צבעונית ומשמחת. על חתיכת בריסטול, נצייר שוב את השבלונה של הרימון שלנו. כעת נהפוך את הבריסטול ונדביק שורות של וואשי טייפ אחת מתחת לשנייה עד למילוי של כל הבריסטול.

ShanaTova11

בשלב הבא נהפוך שוב את הרימון לצד המצויר ונגזור סביב קווי המתאר של הרימון. ומה יצא? טה-דם !! רימון צבעוני לתפארת!

ShanaTova12

כעת נדביק את הרימון אל חזית האיגרת שלנו, נוסיף קצת פרחים וציפורים מלבד ונעטר במסגרת כפתורים צבעונית..

ShanaTova13

עם החומרים הללו ניתן ליצור עוד עשרות "שנות טובות" צבעוניות ומרהיבות אך קצרה היריעה מלהדגים את כולן. סומכת עליכם שיצא מקסים. שתהיה לכולנו שנה נהדרת!!!

 

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!