בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

ארגונית חמודה לשולחן הכתיבה

אני בטוחה שאני לא היחידה שסופים גורמים לה לפתוח דף חדש, נקי ומסודר לקראת העתיד לבוא. והנה, בתזמון חמים ומושלם הסתיימה לה שנה"ל והחופש הגדול התפרץ אל חיינו. ביי ביי מחברות וקלסרים, עפרונות ומחדדים, מבחנים ושיעורים ושלום בריכה, ים, קייטנות, "אמא משעמם לי", ובלאגן בחדר…

אני חושבת שתחילת החופש הוא זמן מעולה לרתום את הילדים למיון, סידור וארגון הבית, החדר ושולחן הכתיבה לקראת החופש הכה ארוך. לשם כך אראה לכם כיצד ניתן להכין ארגונית חמודה לשולחן הכתיבה שתעזור להם ולכם לשמר ולשמור על הסדר. לשם כך נמחזר קופסאות שימורים ובכך נתרום גם לשימור איכות הסביבה בנוסף לשימור הסדר והשפיות.

אז מה צריך?

 • קופסת שימורים גדולה שטופה ויבשה
 • מס' קופסאות שימורים קטנות (של טונה למשל) שטופות ויבשות
 • ספריי צבע לבן
 • מספריים
 • דבק דקופאז'
 • ניירות קופאז'
 • מכחול לדבק דקופאז'
 • סרטי נייר מדבקה
 • מדבקות תגיות לוח גיר
 • טוש לבן
 • אקדח דבק חם

  לנוחיותכם, הקליקו לרכישת חומרי היצירה הנדרשים ליצירה זו, או חלקם. ואף תוכלו להוריד ולהדפיס הוראות הכנה של יצירה זו. בשיתוף אתר היצירה – הוביקס.

הציוד הדרוש להכנת הארגונית

 

איך מכינים?

ראשית, מתכננים את מבנה הארגונית (אני הכנתי אותה בצורת פרח – קופסאות השימורים הקטנות מקיפות את הקופסא הגדולה) ע"מ לדעת כמה קופסאות נצטרך סה"כ.

בשלב הבא נצא למקום מאוורר (מרפסת, חצר וכו') ונרסס את קופסאות השימורים בשכבת צבע אחיד לפי ההוראות שעל מיכל הצבע. לא נורא אם בקופסאות הקטנות הריסוס לא יצא מושלם, בהמשך נכסה אותן. בקופסא הגדולה לעומת זאת חשוב להקפיד על ריסוס מוקפד ואחיד.

ריסוס לפני ואחרי

לאחר יבוש מלא של הצבע נעבור לשלב הקישוט. נגזור מניירות הדקופאז' רצועות ברוחב קופסאות השימורים הקטנות, נמרח בעזרת המכחול שכבה דקה של הדבק על הקופסא הקטנה ונצמיד בזהירות את רצועת הנייר לדבק. בתנועות ליטוף עדינות נעטוף את קופסת השימורים ברצועת הנייר ונגזור את יתרת הנייר העודפת.

אחרי שסיימנו להדביק נייר על כל הקופסאות הקטנות, בעזרת מכחול נמרח שכבה דקה של דבק על רצועות הנייר המודבקות על מנת ליצור שכבת הגנה עליונה.

דקופאז' והדבקה

לאחר ייבוש מלא נקשט את הקופסאות הקטנות בסרטי נייר נדבקים מאליהם (פטנט מדליק ביותר!) וכמובן שגם את הקופסא הגדולה שהמתינה לנו בסבלנות. נכין תגית שם ונדביק גם אותה.

קישוטים לארגונית

עכשיו אנחנו מוכנים לשלב האחרון והמאתגר מעט – הדבקת כל הקופסאות זו לזו בעזרת דבק חם. נחבר את אקדח הדבק לחשמל ונמתין מס' דקות ע"מ שהדבק יתחמם. בינתיים, נארגן את הקופסאות ונסדר אותן כפי שהיינו רוצים שיהיו על מנת שנקבל תמונה כללית של התוצר המוגמר.

ברגע שהדבק חם נמרח פס דבק אחיד מהחלק העליון של קופסת השימורים הקטנה לחלקה התחתון ומיד נצמיד אותה לחלקה התחתון של הקופסא הגדולה. נחזור על פעולה זו עם כל שאר הקופסאות הקטנות כאשר ניתן מהקופסא השנייה ואילך למרוח פס דבק נוסף שיחבר אותן זו לזו בנוסף לחיבור לקופסא הגדולה.

הדבקה-תכנון ותהליך

כך נקיף את קופסת השימורים הגדולה בקופסאות הקטנות עד ליצירת צורה של פרח. ננתק בזהירות את אקח הדבק מהחשמל וניתן לו להתקרר.

לאחר כעשר דקות (בהן תתקררנה קופסאות השימורים מהמגע עם הדבק החם) ניתן למלא את הארגונית בכל הפיצ'פקעס הקטנים שמתפזרים על השולחן והופ – הנה עשינו צעד ראשון בדרך לחופש שפוי ומסודר 🙂

ארגונית לשולחן העבודה

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!