בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

זיקוקים על מקל

זיקוקים זה דבר מקסים אבל לא מתאים לכל גיל ולכל אחד. אצלינו, כשהילדים היו קטנים קרה אחד משני דברים: או שהם נרדמו הרבה לפני שהזיקוקים התחילו או שהם הצליחו לשרוד אבל אז הזיקוקים הבהילו אותם נורא והכל נגמר בבכי… אז הפעם, לכבוד הקטן הדי חדש שלי, החלטתי לחסוך את הניסוי ולהכין לו זיקוקים על מקל שיתאימו לכל גיל ולכל שעה… זה גם הרבה יותר אקלוגי והרבה פחות מסוכן. לעבודה!

zikuk_main

החומרים

zikuk_materialsכמה גלילי נייר טואלט/מגבות נייר
צבעי אקריל בגווני כחול ולבן
וושי טייפ כחול לבן (אופציונלי)
יריעות סול או בריסטול בצבעים כחול/לבן
מספריים
דבק ביג ג'ל
חתיכת ספוג פרחים ירוק
מנקי מקטרות בגווני כחול לבן
מקלות עץ עגולים ארוכים
כוכבי סול צבעוניים

ההכנה

zikuk_step1נתחיל בהכנת בסיסי הזיקוקים ונעטר אותם בצבעי הדגל. אפשר לצבוע בצבעי אקריל, בטושים, מדבקות או וושי טייפ. אפשר לצייר את דגל ישראל או סתם לעטר בצבעי כחול- לבן. לבחירתכם. נניח מספר דקות לייבוש.

zikuk_step2

בשלב הבא נכין את כיפות הזיקוקים. ניקח פקק, כוס או מכסה עגול בקוטר הגדול מקוטר הגליל שלנו (8-10 ס"מ בערך) ונצייר עיגול על גבי יריעת הסול או הבריסטול הכחול שלנו. נגזור את העיגול במספריים ונחרוץ במרכזו חתך עד לאמצע.

zikuk_step3נקפל את העיגול לצורה של "כובע סיני" ונדביק את הקצה עם דבק ג'ל. נמתין מעט לייבוש ואז נדביק את ה"כובע" לגליל שלנו: נמרח דבק ג'ל על קצות הגליל ונצמיד את הכיפה מלמעלה.

zikuk_step4

נחזור על הפעולה עם שאר הגלילים ונמתין לייבוש. ליצירת הכיפות ניתן להשתמש בדפי סול חלקים, סול נצנצים או סול לבד. או כמובן בבריסטול צבעוני.

zikuk_step5

נעבור לשלב הבא ונכין את תחתית הזיקוק. ננעץ בעדינות את הגליל שלנו (לאחר ייבוש מלא של הצבע) בספוג הפרחים הירוק עד לתחתית (הספוג צריך להיות בגובה 4-5 ס"מ בערך). נקבל גליל שחלקו התחתון מלא בספוג.

zikuk_step6

ניקח את מקלות העץ הארוכים וננעץ אותם במרכז הספוג, בתחתית הגליל. נחזור על הפעולה עם כל הגלילים..

zikuk_step7

נגזור את מנקי המקטרות באורכים שונים וננעץ אותם סביב המקל המרכזי.

zikuk_step8

לסיום ניקח את כוכבי הסול הצבעוניים, נמרח בדבק ג'ל ונדביק אותם לקצות מנקי המקטרות. נמתין לייבוש מלא.

zikuk_step9

הזיקוקים מוכנים!! אפשר להעמידם על גוש פלסטלינה כקישוט נוסף במרפסת או בגינה ואפשר להחזיק אותם ביד ולהסתובב איתם ביום העצמאות.

חג שמח!!

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!