בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

חשבונייה של פעם

היום, כשילדינו עולים לכיתה א', הם מקבלים ערכה משוגעת ללימוד חשבון הכוללת בד"כ איזה 15 חוברות עבודה + שקית אביזרים מלאה בכל מיני פלסטיקים עגולים ומרובעים שהולכים ומתפזרים בבית עד שנעלמים קליל בסביבות פסח. כשאני למדתי חשבון בכיתה א' היו לי בדידים ולהורים שלי הייתה פשוט חשבונייה עם חרוזים צבעוניים שבעזרתה למדו לפתור תרגילי חיבור וחיסור. היום נכין חשבונייה צבעונית וקלילה מחתיכת קרטון, כמה שרוכים וחרוזים. פשוט וקל!

heshbonia_mainהחומרים

heshbonia_materials

חתיכת קרטון בגודל A4 בערך (מארגז או מקופסת נעליים)
נייר צבעוני לעטיפה
דבק ביג רב תכליתי
סלוטייפ
מספריים
3 מטר גומי או 5 שרוכים
100 חרוזים קטנים (אני השתמשתי בחרוזים בתפזורת של פלדע)

ההכנה
ראשית ניקח את חתיכת הקרטון ונגזור אותה למלבן קצת יותר קטן מ- A4. את הקרטון נעטוף בנייר עטיפה שנבחר, עדיף משהו חלק או בעל טקסטורה עדינה כדי שלא יהיה מעצבן בעיניים יחד עם החרוזים הצבעוניים. בחזית הקרטון נמרח דבק ביג רב תכליתי ונדביק את הנייר אליו, כשאנו משאירים שוליים רחבים מספיק על מנת לקפל את הנייר לצד השני.

heshbonia_step1נהפוך את הקרטון על גבו ואת השוליים שהשארנו קודם- נקפל ונדביק עם  סלוטייפ כמו שאנחנו עוטפים מחברת או מתנה.

heshbonia_step2כעת ניקח את הגומי או השרוכים שברשותנו, נמדוד כמה אורך דרוש לנו על מנת להקיף את הקרטון לרוחב + תוספת לקשר ונגזור באורך המתאים עשר רצועות. (לא לקשור אותן עדיין- רק למדוד!!)

heshbonia_step3כעת נעבור לחרוזים. לפני שניגשים אל השחלת החרוזים יש למיין ולברור אותם. מומלץ לבחור 100 חרוזים באותה הצורה אך בצבעים שונים. בכל שורה- 10 חרוזים מאותו הצבע.

heshbonia_step4 את החרוזים נתחיל להשחיל בזה אחר זה- 10 מאותו הצבע על כל גומייה/שרוך. בסיום ההשחלה נקבל 10 שרוכים כשעל כל אחד 10 חרוזים. את השרוכים נכרוך סביב לוח הקרטון שלנו ונקשור מאחור.

heshbonia_step5החשבונייה שלנו מוכנה. אפשר לסדר את החרוזים כרצוננו- מאחת עד עשר בסדר עולה או יורד, או בתפזורת.

heshbonia_step7
יאללה, חזרה ללימודים! שתהיה שנה נפלאה לכולנו 🙂

heshbonia_main

 

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!