בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

פרח לטו בשבט

טו בשבט הוא חג מקסים. חג לאילנות, לפרחים, לטבע ולפירות היבשים  🙂  בשנים האחרונות לא נותר פרי אחד שלא הצליחו לייבש: לימונים, מלונים, מנגו, תות, פפאיה, תפוח, בננה, קוקוס ומה לא… אנחנו נישאר נאמנים לעצים ונחגוג להם יומולדת ע"י שימוש חוזר בנייר. לכבוד החג ולכבוד חודש המיחזור נכין היום פרח חביב וצבעוני מגלילי נייר טואלט וטושטושים.

_tp-flower_main

החומרים

tp_flower-materials4/5 גלילי נייר טואלט

כמה גומיות

טושטושים (טוש גואש של פלדע)

שיפוד עץ 1

חבילת פלסטלינה בגוונים חומים (צבע אחד או יותר)

שדכן

עציץ קטן מפלסטיק/חרס/מתכת

ההכנה

ראשית ניקח את גליל נייר הטואלט ובעזרת כמה גומיות נחלק אותו לחמישה חלקים. החלק האמצעי צריך להיות הרחב ביותר ולמעלה ולמטה צריכים להיות 2 פסים בעובי שווה (ראו תמונה). אחרי שחילקנו אותם שווה בעזרת הגומיות, נעבור על הקווים עם עיפרון ונסיר את הגומיות. נחזור על הפעולה בכל הגלילים מלבד אחד. אחד נשאיר בצד לאח"כ.

tp_flower-step1בשלב הבא ניקח טושטושים ב-3 צבעים שאנו אוהבים ונצבע את גלילי נייר הטואלט. אפשר לצבוע כמו בתמונה ואפשר לחשוב על דוגמא אחרת העולה בראשכם.

tp_flower-step2לאחר שנצבע את כל הגלילים, ניקח את הגליל ששמרנו בצד ונצבע אותו ואת שיפוד העץ בירוק.

tp_flower-step3בשלב הבא נעבור לפעולת קיפול הגלילים: בעזרת גומיה (לא חובה) נסמן את מרכז הגליל ובעדינות נקפל את הגליל ל-2. (כמו בתמונה). את 2 החלקים הרחבים של הקונוסים שנוצרו נחבר בעזרת שדכן.

tp_flower-step4נחזור על הפעולה בכל הגלילים שיצרנו (כולל הגליל הירוק).

tp_flower-step5כעת נחבר בין הגלילים: ניקח 2 גלילים מקופלים, נצמיד אותם זה לזה ונשדך ביניהם. נחזור על הפעולה עם הגלילים הנוספים ליצירת פרח (כמו בתמונה). אפשר ליצור פרח מ- 3 גלילים או מ-4. לבחירתכם.

tp_flower-step6בשלב הבא נשחיל את הגליל הירוק המקופל על השיפוד הירוק שלנו ליצירת ה"עלים". את השיפוד ננעץ במרכז הפרח שזה עתה יצרנו. ברווח שנותר בין הגלילים המקופלים ניתן לנעוץ פונפון קטן..

tp_flower-step7לסיום נעמיד את הקיסם עם הפרח בתוך העציץ שלנו ונמדוד את האורך הרצוי. אני מציעה להשאיר מעט "גבעול" מתחת לעלים הירוקים ולחתוך את השארית. אח"כ ניקח את הפלסטלינה החומה ונמלא בעזרתה את העציץ שלנו. הפלסטלינה גם משווה תחושה של אדמה וגם משמשת בסיס מצוין לנעיצת השיפוד. (אני השתמשתי בתערובת של כמה פלסטלינות שהבת שלי ערבבה כי לא רציתי לזרוק ונוצר לי במקרה מראה של אדמה..)

 

tp_flower-step8זה הכל. העציץ שלנו מוכן ועומד איתן! גם יצרנו עציץ חמוד לחג וגם עשינו שימוש חוזר בנייר..

חג אילנות שמח!!!

tp_flower-step9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!