בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

טירה להשכיר – יצירת טירה בחומרים ממוחזרים

החופש הולך ונעשה מאתגר יותר ככל שאחוזי הלחות עולים ואנו נאלצים למצוא עוד ועוד פתרונות יצירתיים עם הילדים בבית. השבוע החלטנו, נועם ואני, לבנות טירה מחומרים ממוחזרים, ממה שיש בבית. אז אספנו קופסאות, קרטון חלב וגלילי נייר טואלט ובנינו לו טירה לתפארת. התוצאות לפניכם!

tira_main

החומרים:

tira_materials

2 קופסאות קרטון בגדלים שונים, כמה שיותר שטוחות (קופסאות נעלים, אריזות, משחקי קופסא ישנים)

1 קרטון חלב

11 גלילי נייר טואלט

ספריי / צבע אקריל

מספריים, סכין יפני

דבק רב תכליתי (BIG), דבק דו"צ

מדבקות עגולות גדולות

טושי פיינט/מרקרים

ההכנה:

ראשית ודאו שיש ברשותכם בסיס איתן לטירה: קופסה אחת גדולה לחלק התחתון, קופסה קטנה מעליה וקרטון חלב ריק-לצריח העליון. מקרטון החלב הסירו את החלק העליון (עם הפקק), שטפו אותו היטב וייבשו. את שלושת החלקים יש לצבוע בצבע אקריל אטום, לצפות בנייר צבעוני או לרסס בספריי (אם משתמשים בספריי יש לעשות זאת עם מסכה, במקום פתוח ומאוורר ולא ליד הילדים!!)

את גלילי הנייר אפשר לצבוע גם ואפשר להשאירם בצבעם הטבעי והאותנטי…

tira_step1

הניחו לקופסאות להתייבש והתחילו להכין את הגלילים: בעזרת מספריים, חירצו ריבועים סביב החלק העליון של הגלילים. גובה החריצים צריך להיות בין 1- ל- 2 ס"מ, וכך גם רוחבם. בכל גליל  אמורים להיווצר 6 "חורים" ולהישאר 6 ריבועים עומדים.

tira_step2לאחר סיום כל הגלילים עברו אל קרטון החלב: הדביקו נייר בצבע שונה אל הקצה הפתוח של קרטון החלב (4-5 ס"מ). כמו עם הגלילים, גם פה, חירצו מלבנים קטנים סביב קצה הקרטון. בשלב הבא, הפכו את הקרטון וחתכו בעזרת סכין יפני 2-3 ס"מ מהקצה הסגור שלו. את החתיכה שקיבלתם- הניחו, עם החלק הסגור כלפי מעלה בתוך הפתח של החלק העליון שזה עתה חרצתם (התמונה השמאלית).

tira_step3עברו אל חלונות הטירה: בחרו מדבקות עגולות גדולות וציירו עליהן חלונות. כשתסיימו- גיזרו אותם לפי קווי המתאר החיצוניים שיצרתם.

tira_step4הדביקו את החלונות שיצרתם אל גלילי הנייר- חלון אחד על כל גליל. הוסיפו גם כמה חלונות לצריח מקרטון החלב.

tira_step5כעת הוסיפו שער לטירה- בחזית בסיס הטירה, בעזרת טושי פיינט ציירו דלת עם ידיות. את החלק הפנימי והעליון של הדלתות חרצו בעזרת סכין יפני, כדי ליצור פתיחה. את הצדדים השאירו מחוברים!

tira_step6לסיום- הדביקו את כל חלקי הטירה יחד בעזרת דבק רב תכליתי: את הקופסאות הניחו במרכז אחת על גבי השנייה, את קרטון החלב- באמצע מעליהן ואת הגלילים- לפי הסדר הבא: גליל בכל אחת מפינות 2 הקופסאות התחתונות (8 בסה"כ), גליל אחד בראש צריח החלב ו-2 גלילים נוספים בחזית, משני צידי הדלת שיצרתם. את הגלילים האחרונים הדביקו בעזרת 2 פסים של דו"צ על מנת שלא ייפלו.

tira_step7זהו. הטירה המלכותית מוכנה! כמה קל ליצור מחומרים ממוחזרים! עכשיו הוסיפו אבירים, דרקונים ונסיכות אל הממלכה. בהצלחה!

tira_step8

tira_step9

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!