בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

חיצי אהבה ומרשמלו ללג בעומר

ל"ג בעומר: עוד לא הספקנו להיפטר מריח עשן המנגלים וכבר מתקרב אלינו עשן חדש. ל"ג בעומר בפתח ועימו סמלי החג- מדורה, חץ וקשת ומרשמלו 🙂 השנה החלטנו לעזור לסביבה, לעשות קצת פחות עשן ולעסוק יותר במשחק ויצירה. היום נכין חיצים מעוטרים, למשחק בחץ וקשת או כשיפוד למרשמלו ו"אשפה"- כלי לנשיאת החיצים.

lag_mainנתחיל בהכנת החיצים ונעבור אח"כ לאשפה.

החומרים
lag_materialsמקלות עץ עגולים ארוכים
נוצות
מנקי מקטרות צבעוניים
וואשי טייפ (בד או נייר)
מסקינג טייפ מנייר
טושי דקו מרקר (Edding)
טושטושים
דבק ביג ג'ל
לבבות סול (לא חובה)
מרשמלו (אם רוצים)

ההכנה
ראשית לוקחים את מקל העץ, משאירים ס"מ אחד מלמעלה ומורחים דבק בסביבות 10 ס"מ כלפי מטה. על החלק הזה מדביקים את הנוצות. חוזרים על הפעולה פעמיים או שלוש עד שעוטפים את כל המקל . במידת הצורך עושים לנוצות "תספורת" עם מספריים.

lag_step1

נותנים לנוצות כמה דקות להתייבש ועוברים אל מנקי המקטרות. לוקחים מנקה מקטרות המתאים לנוצה ומלפפים אותו סביב קצוות הנוצות. אפשר לבחור מנקה מקטרות בכמה צבעים או להשתמש בצבע אחיד.

lag_step2שומרים מנקה מקטרות אחד לאח"כ וממשיכים: בוחרים וואשי טייפ בדוגמא שאוהבים ומתחילים ללפף אותו סביב המקל, בסביבות 15 ס"מ. בסיום, לוקחים את מנקה המקטרות הבודד שהשארנו בצד ומלפפים אותו סמוך לקצה הוואשי טייפ.

lag_step3

כעת עוברים לצביעה: לוקחים את המסקינג טייפ ומלפפים אותו במרווחים של 2-3 ס"מ. אנו משתמשים במסקינג טייפ גם כדי שהצביעה ברווחים תצא ישרה וגם כדי שהצבע לא יתפזר על גבי העץ. בסיום ההדבקה לוקחים טושי דקו או אחרים המתאימים לעץ וצובעים בין הרווחים. ממתינים מספר דקות וכשהצבע התייבש ניתן לקלף את המסקינג טייפ.

lag_step4אם רוצים להשתמש בזה לחץ וקשת אז אפשר לעשות חריץ קטן בקצה המקל (לחוט של הקשת) אם רוצים- לוקחים את לבבות הסול שברשותנו ומדביקים אותם זה לזה בעזרת דבק הג'ל. ממתינים כעשר דקות וכשזה יבש לגמרי דוחפים את מקל העץ אל הרווח שבין 2 הלבבות.

lag_step5 מי שרוצה להשתמש במקלות כשיפודים למרשמלו מוותר על כל הקישוט והנוצות (כי זה מסוכן ליד אש) ומשתמש רק במסקינג טייפ ובטושטושים ליצירת הפסים. מלפפים מסקינג טייפ ברווחים מאמצע המקל כלפי מטה וצובעים את הכל יחד בטושטושים. לאחר הייבוש, מקלפים את המסקינג טייפ ומשפדים מרשמלו למעלה.

lag_step6lag_step7עכשיו כשיש לנו חיצים אנחנו צריכים כלי קטן כדי לשאת אותם, "אשפה".
החומרים הדרושים ליצירת האשפה הם:
2 גלילים של נייר סופג
סרט בד באורך מטר וחצי בערך
מספריים
גאפר (סרט חבלה דביק)

lag_materials2ניקח 2 גלילים של נייר סופג. אחד נשאיר כמו שהוא ובשני- ניקח את קצוות הגליל ונדחוף אותם בעזרת האצבע פנימה, לסתימה של הגליל.

lag_step8כעת נחבר את שני הגלילים אחד לשני, לאורך, בעזרת גאפר שנדביק במרכז. אפשר להוסיף טבעות נוספות של גאפר לקישוט.

lag_step9בעזרת מספריים נחורר את הגליל העליון (לא המקופל) במרחק 2 ס"מ מלמעלה, בשני הצדדים.

lag_step10כעת ניקח את סרט הבד שברשותנו ונעביר אותו בין 2 החורים שיצרנו. את 2 הקצוות נעביר שוב פנימה דרך החור ליצירת לולאה, ואת הקצה שלהם נקשור (ראה תמונות)

lag_step11סיימנו. אפשר לצאת לדרך. חג שמח!!!

lag_step12

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!