בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

למטבח באהבה

השבוע תקף אותי רצון עז לקשט קצת את מטבחי החביב. לא רציתי לקנות משהו מוכן אבל גם לא היה ברור לי לגמרי מה אני רוצה להכין. אז התחלתי לפשפש בכל הג'אנק שאני אוספת כבר שנים ומצאתי מסגרת תמונה ישנה ומהממת ששירי חברתי הטובה נתנה לי פעם, והחלטתי להכין ממנה תמונה למטבח בקלי קלות..

kitchen_step1החומרים

סכו"ם ישן (3-4 פריטים)

מסגרת של תמונה (עדיף עמוקה אם רוצים זכוכית, או רגילה- בלי) , אפשר גם להשתמש בלוח מחיק פשוט

צבע אקרילי (אני השתמשתי בצבעי "אקזוטיק" של פלדע)

כלי לצבע + מכחול/מברשת

דף מעוטר (אפשר גם בד)

דבק גומי/דבק BIG  רב תכליתי

דבק מגע

נייר שיוף מס' 0

kitchen_materials

ההכנה

בשלב הראשון יש להכין את הסכו"ם והמסגרת לצביעה. יש לנקותם מאבק ושאריות שומן שאולי דבקו בהם.

kitchen_step2

אח"כ מתחילים בצביעה. אפשר לצבוע במקביל את המסגרת ואת הסכו"ם: צובעים צד אחד של הסכו"ם ומניחים לייבוש. בינתיים-  צובעים את המסגרת. כשהסכו"ם התייבש הופכים אותו לצידו השני וצובעים. אם יש צורך, צובעים שכבה נוספת של החזית וממתינים לייבוש מלא.

kitchen_step3עד שהסכו"ם והמסגרת מתייבשים סופית פונים להכנת הרקע לתמונה: בוחרים נייר מעוטר המשתלב עם הצבע בו צבעתם את הסכו"ם והמסגרת. בעזרת דבק גומי או דבק רב תכליתי מדביקים את הנייר על גבי הבריסטול שהגיע עם התמונה.

kitchen_step4כעת בודקים שהסכו"ם התייבש לגמרי, ואם כן- מדביקים אותו בעזרת דבק מגע או דו"צ, אל המשטח שזה עתה עטפנו. יש למרוח דבק רק בנקודות הממשק של הסכו"ם עם הנייר.

kitchen_step5ממתינים לייבוש מס' דקות, הופכים את הבריסטול העטוף כדי לבדוק שהסכו"ם נדבק היטב ולא נופל, ואז מכניסים את הבסיס לתוך המסגרת וסוגרים.

kitchen_step6אם אתם אוהבים צביעה אטומה- עבודתכם הסתיימה. אם אתם אוהבים מראה מיושן יותר, קחו את נייר השיוף ובעדינות שייפו את דפנות ופינות המסגרת.

בהצלחה!

kitchen_step7

 

 

 

 

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!