בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

מיקרופון מנצנץ

כשהייתי קטנה, מאוד אהבתי לשיר ולהופיע עם אחותי בשירים וריקודים, ותמיד חיפשנו משהו שיהיה דומה למיקרופון- כף עץ, טוש עבה או סתם מקל קטן, רק שיהיה משהו להחזיק כשאנחנו שרות. גם הילדים שלי מאוד אוהבים לשיר ולמרות שהיום יש כבר המון מיקרופונים בחנויות-  אמיתיים או מפלסטיק- תמיד יותר כיף להכין אחד בעצמנו.. היום נכין מיקרופון מנצנץ מגליל של מגבות נייר, דף סול נצנצים וכדור מראות קטן.

mic_main1החומרים

mic_materials

גליל ארוך ממגבות נייר/ ניילון נצמד/ אלומיניום
דף סול נצנצים
כדור מראות קטן (יש בחנויות הכל בדולר)
חרוז גדול
גומי שחור או שרוך דק
מספריים
גומיות
עיפרון וסרגל
דבק ביג רב תכליתי
דבק ביג ג'ל
דבק דו"צ
גומיות בינוניות

ההכנה
נתחיל בשרוך. נגזור מהגומי/שרוך שהבאנו חתיכה בגודל של 15-20 ס"מ. את השרוך נקשור בקצהו בקשר גדול ונשחיל אותות דרך החרוז.

mic_step1את החרוז נצמיד בעזרת דבק דו צדדי אל הדופן הפנימית של הגליל, כשהחלק הארוך של השרוך יוצא החוצה. את דפנות הגליל נקפל פנימה כאשר רק השרוך מבצבץ החוצה.

mic_step2כעת נעבור לציפוי הגליל. בעזרת השרוך שברשותנו נמדוד את היקף הגליל, נסמן את האורך שמצאנו על גבי דף סול שחור מנצנץ, ונגזור בהתאם למידה. נמרח דבק ביג ג'ל על גבי הסול וגם על גבי הגליל ובעדינות נדביק את הסול מסביב.

mic_step3

בקצה יש אפשרות לקפל גם את הסול או להשאיר אותו ישר ואת הגליל המקופל בפנים. בסיום ההדבקה נעטוף את הגליל בגומיות שיחזיקו את הסול דבוק לגליל עד לייבוש מלא.

mic_step4בינתיים, עד שזה יתייבש לגמרי נעבור להדבקת כדור המראות. מאחר והכדור מתאים בדיוק לקוטר הגליל- אין חובה להדביק אבל כדי שלא יזוז או ייפול אם מטלטלים אותו מומלץ למרוח מעט דבק ג'ל על דופן הגליל ואז לדחוף את כדור המראות פנימה.

mic_step5ניתן לשחק עם הגליל והסול בכל מיני וריאציות. אפשר לחרוץ את הגליל בהתחלה ולעשות אותו "קונוסי" יותר ואפשר להשתמש בסול בצבעים שונים ובכדורי מראות בצבעים אחרים.

mic_step6המיקרופונים מוכנים. והילדים גם. וזה עושה גם לי חשק לשיר… חופש נעים!

mic_step7

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!