בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

מערוך מחופש לכבוד פורים

אין ספק שאם לא היו תולים את המן, הוא כנראה היה משתגע מהרעש של הנפצים ורעשני הפלסטיק האיומים האלה. אולי בבית הכנסת זה עובר אבל לא בבית ספרנו! אחרי שהילדים הטריפו אותי במשך שבוע עם הרעשנים בשקל שנמצאים בכל משלוח מנות מהסופר, החלטתי לעשות מעשה ולהכין להם רעשנים נעימים, שאפשר לרשרש ולצלצל איתם כל היום בלי שאמא תשתגע. כך מרוויחים גם שקט וגם פעילות ממש קלה שמעבירה עוד שעה בחופש 🙂

purim_main1

החומרים

purim_metrialsמערוך עץ קטן
טושטושים של פלדע
וואשי טייפ (עדיף מבד, כי זה נדבק טוב יותר לעץ)
פעמונים בצבעים וצורות שונות
ווי מתכת קטנים מתברגים
פלאייר

ההכנה

בשלב הראשון יש לקחת את המערוך ולצבוע את 2 הקצוות שלו (המקום בו אוחזים) בעזרת הטושטושים. אפשר כמובן לעשות זאת גם עם צבעי אקריל או גואש ומכחול.

purim_step1כאשר 2 הידיות צבועות  ויבשות עוברים לשלב הבא. בוחרים וואשי טייפ (עדיף מבד, כי הוא נדבק טוב יותר אל העץ) וגוזרים אותו לרצועות באורך מרכז המערוך (החלק שנותר לא צבוע). את הרצועות מדביקים בצמידות זו לזו עד שמכסים את כל גליל המערוך.

purim_step2בשלב השלישי נועצים את הווים. לחלק הזה דרוש מבוגר כי זה מצריך מעט כוח פיזי. יש לנעוץ את הוו בחוזקה אל תוך העץ ולהבריג אותו פנימה. במידת הצורך אפשר לדפוק אותו מעט עם פטיש ואז להבריג. יש לחזור על הפעולה ולהבריג בין 3-5 ווים לאורך המערוך באזורים שונים.

purim_step3עם סיום ההברגה של הווים אל המערוך יש לבחור פעמונים כמספר הווים שהוספנו. אני בחרתי בפעמונים של פלדע שמגיעים בשלל צורות וצבעים.

purim_step4כיוון שהפעמונים אינם "מאובטחים" ויכולים ליפול בקלות מהבורג, יש לקחת את הפלאייר (גם פה צריך אמא או אבא) וללחוץ על הוו עד שהוא נסגר. כך הפעמונים לא יוכלו ליפול.

purim_step5זהו. הרעשן שלנו מוכן. אפשר להוסיף וריאציות וצבעים כאוות נפשנו.

purim_step6purim_main2

ועכשיו אפשר לרשרש ולצלצל כמה שרוצים.. חג שמח!!!

 

 

 

 

 

 

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!