בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

מתלה מפלצות

אם אתם קוראים קבועים של הבלוג שלנו, אתם ודאי כבר יודעים שיש לי חיבה יתרה למפלצות.  כבר הכנו פה בעבר את ה"טישופלצת" ואת ה"מפלצתונים" מהקנבס,  ובהמשך תראו פה עוד הרבה מפלצות מסוגים שונים. השבוע,  המעצבת שירי אשד שחר, חובבת מפלצות ידועה בעצמה,  תלמד אותנו להכין מתלה מפלצות לחדר הילדים, האמבטיה או המטבח. בהצלחה!

hangers_main11

החומרים

לוח עץ/MDF –  בגודל 20X20 ס"מ (פחות או יותר)- ריבוע/מלבן

צבעי אקריל או גואש+ מכחולים

טושים פרמננטיים (אני השתמשתי ב- Edding 300)

אטבי עץ

דבק מגע (BIG BOND)

דבק דו"צ חזק או וו תליה ממתכת

hangers_materials

ההכנה

בשלב הראשון ניקח את לוחות העץ שלנו ונצבע אותם בצבע אקריל/גואש לבחירתנו. אח"כ ניקח את אטב העץ ונצבע אותו בשני צבעים: החלק העליון- לבחירתנו והחלק התחתון צריך להיות צבוע בלבן (ראו תמונה) מאחר והוא משמש כאחת מהשיניים של המפלצת המיועדת. (אפשר גם לצבוע את כולו בלבן).

hangers_step1בשלב השני- נמקם את אטב העץ במרכז הלוח ונסמן את מיקומו בעיפרון. בהתאם אליו, ובעזרת עיפרון, סרגל ופקק או כוס קטנה נצייר את הפרצוף של המפלצת: עיניים, פה ושיניים. (שימו לב- השיניים צריכות "ליישר קו" עם החלק התחתון, הלבן,  של האטב)

hangers_step2בשלב הבא נעבור על קווי המתאר בטוש פרמננטי ונצבע את העיניים, הפה והשיניים בצבעי אקריל או גואש. נמתין כרבע שעה לייבוש.  כשהלוח יבש לגמרי, נדביק בעזרת דבק מגע או דבק דו צדדי את האטב בצורה מדויקת וישרה אל הלוח, כך שישתלב בדיוק באמצע הפה וישמש כשן האמצעית.

hangers_step3

לסיום, נהפוך את לוח העץ ונחבר לו אביזר לתלייה על הקיר. אפשר להשתמש בדבק דו-צדדי או בוו תליה ממתכת +דבק מגע.

hangers_step4

זהו. המתלה שלנו מוכן ורק צריך להחליט באיזה חלל בבית ממקמים אותו ומה תולים עליו: מגבת מטבח, בגד, תמונה או ציור של הילדים…

hangers_step5

ניתן להכין סוגים שונים של מפלצות וחייזרים, ואפשר גם לגוון ולצייר על הלוח בעל חיים או דמויות מצחיקות בשלל צבעים וצורות.. בהצלחה!!

ניפגש במפלצת הבאה…

hangers_step6

 

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!