בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

סביבונים צבעוניים מסול

חנוכה זה חג נחמד. יש בו משהו מאוד ביתי. התאורה הנעימה של הנרות, החמימות של הבית לעומת הקור בחוץ  והקטנים החמודים שעוזבים לרגע את הטלוויזיה, מתרוצצים בבית ומסובבים סביבונים צבעוניים. פעם, הסביבונים היו אפורים ועשויים עופרת יצוקה. היום אפשר למצוא מאות סביבונים מחומרים שונים, צבעים מרהיבים, אורות וקולות כיד המלך. היום נכין סביבונים ביתיים בקלי קלות מיריעות וחיתוכי סול, מקלות עץ ודבק. והם יהיו לא פחות צבעוניים ומשמחים מאלה שקונים בחנות. להיפך : -)

svivon_mainהחומרים

svivon_materialsגליונות סול זוהר
גליונות סול נצנצים
חיתוכי סול (פרחים, פרפרים, כוכבים, מה שרוצים)
מכסים וחפצים עגולים בגדלים שונים
מספריים
דבק ביג ג'ל
מסמר/מברג קטן
מקלות עץ צבעוניים קצרים

ההכנה

svivon_step1בשלב הראשון נבחר לנו כמה גליונות סול זוהר ונצייר עליהם עיגולים בגדלים שונים. לשם כך ניתן להיעזר במכסים ופקקים שיש בבית, דיסקים וצלחות.

svivon_step2את העיגולים שציירנו נגזור בקלות בעזרת מספריים, נסדר בשכבות מן הגדול (התחתון ביותר) לקטן ונדביק אותם זה לזה בעזרת דבק ג'ל. שימו לב- מומלץ למרוח את הדבק בשולי העיגול ולהשאיר את המרכז יבש כדי להקל על נעיצת המקל אח"כ. נמתין לייבוש מס' דקות.

svivon_step3בשלב הבא- ניקח מסמר או מברג קטן וננעץ במרכז השכבה העליונה. נחדיר את המסמר לאורך כל השכבות וניצור חור באמצע. כעת ניקח מקל עץ קטן בצבע תואם וננעץ אותו בחור שיצרנו זה עתה.

svivon_step4הסביבון הראשון מוכן! אם המקל ארוך מדי, ניתן לקצרו בעזרת סכין יפני או מספריים.

svivon_step5עיגולים זו אופציה אחת מתוך רבות לסביבונים שלנו. ניתן לחבר ריבועים, משולשים, לבבות וצורות אמורפיות לחלוטין. כשמסובבים את זה- זה נראה מקסים בכל צורה שתבחרו!

svivon_step6אופציה נוספת וקלה אפילו יותר מהקודמת היא לקחת חיתוכי סול מוכנים. ניתן למצוא חיתוכים בצורות פרחים, פרפרים, כוכבים, לבבות, בעלי חיים, כפות ידיים ועוד שלל אפשרויות. הטכניקה בכל מקרה נשארת דומה. בדוגמה הבאה בוחרים כמה חיתוכי סול של פרחים בגדלים שונים ומדביקים בשכבות. במרכז נועצים מקל קטן (אני חתכתי הפעם את המקלות הצבעוניים לשניים בעזרת מספריים) והופ- יש לנו סביבון!

svivon_step7כל שנשאר עכשיו הוא לחלק לילדים ולהתחיל לסובב!
חג שמח 🙂

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!