בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

סדר בחדר- שימוש חוזר באריזות תחליפי חלב לארגון צעצועים

שמחה רבה שמחה רבה אביב הגיע פסח בא וכולם קונים ומנקים ומשפצים ומסדרים וגם אנחנו!
השבוע החלטתי לעשות סדר בחדר המשחקים ולנסות למיין את כל אלפי היצורים הקטנים שמסתובבים בחדר מחוסרי בית: גורמיטים, גוגוסים, זבלונים, אנגרי בירדס, דמויות של לגו, פליימוביל ועוד כל מיני שמות שקשה לי להגות. רוב היצורים אמנם של הבן שלי אבל גם לבנות לא חסר אוספים: גומי לום, מחקים, פט שופים, תכשיטים ועוד ועוד. אז עכשיו, כשאני חמושה בתינוק חדש שבדיוק נגמל מהנקה והבית חזר להתמלא בקופסאות רבות של תחליפי חלב, החלטתי לנצל את ההזדמנות, לשדרג קצת את קופסאות הסימילאק והמטרנה ולמלא אותן מחדש,  בצעצועים. לעבודה!

seder_mainהחומרים
קופסאות ריקות של סימילאק, מטרנה, נוטרילון, קוואקר או כל קופסה קשיחה עם מכסה.
דפי סול נצנצים
עיפרון, סרגל, מספריים
דבק ביג ג'ל
גומיות (לא חובה)
צבעי אקריל ומכחולים
צעצועים קטנים שצריך לסדר..

seder_materials

ההכנה
תחילה נעטוף את הקופסה שבחרנו. ניתן לעטוף את הקופסאות ביריעות סול מנצנץ (כפי שאדגים פה) אבל אפשר כמובן להשתמש בכל נייר מעוטר, מגזינים או בדים שונים.
ראשית נמדוד את גובה הקופסה, נסמן בעזרת עיפרון ונגזור את הסול לפי המידה.

seder_step1

אם לא מספיקה יריעה אחת נחזור על הפעולה עם יריעת סול נוספת באותו הצבע או בצבע שונה. את הקופסה הראשונה בחרתי לעשות פסים פסים בשני צבעים: מודדים את היקף הקופסה וגוזרים פסים ברוחב שרוצים.

seder_step2

בשלב הבא מדביקים את הפסים אחד אחרי השני בעזרת דבק ג'ל או דבק חם (לא לילדים!). בסיום ההדבקה שמים מס' גומיות עד שהסול יידבק ויתייבש לגמרי אל הקופסה.

seder_step3בזמן שהקופסאות מתייבשות נעבור לטפל במכסים. את המכסים אפשר לצבוע בצבעי אקריל עם מכחול. לקבלת מרקם חלק ואחיד יש לצבוע בשתי שכבות. להניח לייבוש כעשר דקות.

seder_step4 לאחר שהמכסים יבשו נחליט למה אנו מייעדים כל קופסה ועם דבק הג'ל נדביק בראש המכסה את הצעצוע הנבחר. כך לא נצטרך לפתוח בכל פעם את הקופסה כדי לגלות מה יש בפנים. הצעצוע המודבק יעיד על תוכן הקופסה.

seder_step5כעת נותר רק למלא את הקופסאות. כל קופסה וחבורת הצעצועים שלה.

seder_step7

ניתן להשתמש בקופסאות גם ככלי לשים בו מתנה לחבר, מכתבים ופתקים או כלי כתיבה.

חג שמח!!

 

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!