בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

ספל מלבב לאמא ואבא

ימים של אהבה מתקרבים אלינו- ולנטיינס, יום המשפחה ויום האישה הבינלאומי, וכל אלה- וגם סתם ימים של אהבה הם סיבה מצויינת להכין משהו קטן לאמא, לאבא לסבתא או לסבא. היום נכין בקלי קלי קלות ספל מלבב לבן משפחה אהוב..

lovemug_mainהחומרים

love_mug_materials

ספל קרמיקה/פורצלן
טושים לפורצלן
עיפרון
חתיכת טפט דביק
שבלונה של לב מסול או בריסטול
מספריים

ההכנה

lovemug_step1ראשית ניקח סול או חתיכת בריסטול ונגזור ממנו לב שיתאים לגודל הספל שלנו (בערך חצי מגובה הספל) . אח"כ נגזור מלבן בגובה הספל, נניח את הלב שגזרנו במרכזו ונסמן עם טוש או עיפרון את קויי המתאר שלו. נעשה חריץ קטן עם מספריים במרכז הלב ונגזור סביב הצורה. כעת יש לנו מלבן טפט עם חור בצורת לב בפנים.

lovemug_step2נדביק את הטפט שיצרנו אל הספל במקום שנבחר (רצוי שהידית תהיה מימין או משמאל ללב). להדבקה קלה אפשר לחרוץ את החלק התחתון (ראו תמונה). נצמיד את הטפט היטב אל הספל (שלא יישארו רווחים בין הספל לטפט).

lovemug_step3כעת נבחר צבע אחד או שניים ונקשקש (כדאי לתת לילדים) בחופשיות בתוך הלב. אפשר ומולץ לצאת מהקווים! יש לוודא שכל שטח הלב יתמלא בקשקושים.

lovemug_step4אם הלב התמלא לנו יותר מדי וכבר אין "אוויר" בין הקווים, אפשר למחוק מעט עם מחק של עיפרון. (את הפירורים נסלק אחרי שהטושים יתייבשו קצת).

lovemug_step5לאחר כמה דקות של ייבוש נקלף בעדינות את הטפט שלנו ונקבל לב מקושקש ומקסים על הספל.

lovemug_step6עם טושי הפורצלן אפשר להוסיף כיתוב: "לאמא", "לאבא" או "באהבה". מה שנבחר..

love_mug_step7זהו. בעשר דקות עבודה הספל המלבב שלנו מוכן. אפשר למלא אותו בסוכריות או שוקולדים ואפשר להשאיר אותו לקפה של הבוקר…
יום משפחה נפלא ומשמח!!

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!