בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

עציץ משפחתי

עוד לא הספקנו לסיים את כל הפירות היבשים מט"ו בשבט וכבר מבצבץ לו החג הבא. טוב, לא ממש חג אבל בהחלט יום שצריך לחגוג. יום המשפחה! מתי זה הפך מיום האם ליום המשפחה ולמה? אין לי מושג אבל אני מפרגנת. ולכבוד זה נכין היום עציץ משפחתי קל וחמוד ממקלות עץ של פלדע (כמו מקלות רופא אבל עם ראש בצורות שונות- דמויות, פרחים, לבבות ועוד), טושים, עיניים זזות ודבק. קדימה!

family_tree-step6החומרים

family_tree--materials

מקלות עץ של "פלדע" בצורת דמויות

מקל עץ בצורת לב (מעולה גם לקישוט עוגת יומולדת)

טושים (אני השתמשתי בטושי דקור Edding 4000)

עיניים זזות בצבעים שונים

דבק  BIG Point או דבק רב תכליתי

גוש פלסטלינה

עציץ בינוני מפלסטיק או מתכת

ההכנה

ראשית נבחר מקלות עץ בצורת דמויות כמס' הנפשות שיש בבית. כדאי להשתדל לבחור צורה כמה שיותר קרובה אל הנפשות בבית (אמא, אבא, אח, אחות).

כעת, בעזרת עיפרון, נצייר את קווי המתאר של הפנים- קו שיער, שפתיים, אף ואת פרטי הלבוש (אם יש).

family_tree-step1

בשלב הבא, נעבור על קווי המתאר שציירנו עם טוש פיינט דק או טוש דקו שחור. שימו לב- על מנת לוודא שהטוש לא יימרח לכם ויתפשט על העץ מומלץ לעשות "טסט" בגב המקל.

family_tree-step2עכשיו נצבע בטושים את הדמויות לפי הקווים שציירנו. גם פה, מומלץ לבדוק את הטוש לפני, בחלק האחורי של העץ ולוודא שהוא לא "מתפשט" מדי. (אני השתמשתי ב- Edding 4000)

family_tree-step3השלב הבא הוא הדבקת העיניים: נבחר לנו זוג עיניים זזות שמתאימות לדמות: גדולות/קטנות, עם ריסים או בלי, בצבע מסוים וכו', ובעזרת דבק טוש (Big Point) או דבק רב תכליתי, נדביק אותן אל הדמות שיצרנו.

family_tree-step4

כעת ניקח את מקל העץ בצורת לב, נצבע אותו כרצוננו ונכתוב עליו באחד הטושים את שם המשפחה שלנו. עכשיו יש לנו דמויות כמס' הנפשות במשפחה + שם.

family_tree-step5

לסיום, ניקח את העציץ שברשותינו, נשים בתחתית שלו גוש פלסטלינה וננעץ בו את הדמויות-מקל שיצרנו + הלב עם השם שלנו. אם רוצים להסתיר את הבסיס, מעל הפלסטלינה אפשר להוסיף פרחים מיובשים, נייר גרוס, מקלוני אזניים ועוד..

family_tree-step6קיבלנו עציץ משפחתי חמוד שקל להכין בגן, בכיתה או סתם בבית עם חברים אחה"צ..

יום משפחה שמח!!!!

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!