בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

פינגווין חביב ליום סגריר

חנוכה עבר לו והחורף עדיין פה. אמנם אין לנו שלג ועצי אשוח מולבנים אבל קר. והכי נעים להתכרבל בפוך או לשבת בבית החמים, לשחק, לצייר וליצור. היום נכין פינגווין חורפי וחמוד מכדורי קלקר, מעט לבד, צבעי אקריל ועיניים זזות. קלי קלות.

penguin_mainהחומרים

penguin_materialsכדור קלקר בגודל בינוני (אני השתמשתי ב- 6 ס"מ אבל אפשר גם גדול יותר)
צבע אקריל שחור
מכחולים (אחד עבה אחד דק יותר)
2 חתיכות של לבד- שחורה וצהובה (10X10 ס"מ)
זוג עיניים זזות
מספריים
דבק ביג ג'ל או ביג רב תכליתי
צנצנת קטנה (מומלץ אך לא חובה)

ההכנה

penguin_step1נתחיל בצביעת כדור הקלקר. אני ממליצה כדי שיהיה יותר נוח ויותר מדוייק- לקחת צנצנת קטנה ולהעמיד עליה את כדור הקלקר שלנו. כעת ניקח את המכחול העבה יותר ונצבע את הכדור בצבע אקריל שחור. את החלק התחתון (זה שנשען על הצנצנת) נשאיר לבן (ראו תמונה). נניח לייבוש בצד.

penguin_step2בזמן שהכדור שלנו מתייבש נתחיל בהכנת הרגליים. ניקח את פיסת הלבד הצהוב ונצייר עליה, עם עיפרון או עט- 2 כפות רגליים. יש להקפיד לעשות אותן ארוכות מספיק כי חלק מהכף מודבק לתחתית הכדור. נגזור את 2 הכפות שציירנו.

penguin_step3נמשיך ונגזור גם את שאר האיברים. נגזור משולש צהוב קטן שישמש כאף ומן הלבד השחור נגזור 2 כנפיים- 2 אליפסות מאורכות (כאורך 6-7 ס"מ בערך).

penguin_step4כשכדור הקלקר התייבש נהפוך אותו על צידו השני ובעזרת המכחול הדק, נתחום באקריל את החלק השחור בצורה מדוייקת יותר. שלא יישארו מריחות לא יפות. נמתין כמה דקות לייבוש.

penguin_step5
כעת נתחיל במלאכת חיבור האיברים. בעזרת דבק ביג ג'ל או ביג רב תכליתי נדביק את כפות הרגליים לתחתית הכדור, כך שבערך שני שליש מהן יבצבץ החוצה. נדביק 2 עיניים זזות על קו התפר שבין החלק השחור ללבן (ראו תמונה), נדביק את משולש האף באמצע ואת הכנפיים נדביק מהחלק האחורי כלפי הפנים. שכמעט יגעו אחת בשנייה בגב.

penguin_step6הפינגווין מוכן אבל לא מאוד יציב. אם רוצים לשחק בו בתור בובה השאירו אותו כך. אם הוא משמש לנוי או לתצוגה בחדר- הדביקו אותו למשטח או על במה קטנה (אני השתמשתי במכסה של קופסת פלסטיק).
penguin_mainחורף נעים ויצירתי לכולנו.. 🙂

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!