בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

פרדס מנייר בסימן טו בשבט

החורף עוד כאן וט"ו בשבט אוטוטו מגיע ואנחנו רוצים לחגוג לאילנות ולטבע עם הרבה יצירה, צורות וצבע. היום נכין פרדס צבעוני מבריסטולים מעוטרים, מקלות עץ בצורות שונות ופלסטלינה. 

pardes_main

החומרים

pardes_materialsבריסטולים וניירות מעוטרים
עיפרון
מספריים
דבק ביג
מקלות עץ בצורות שונות (מקלות רופא רגילים, מקלות אנשים, מקלות עגולים, לבבות)
טוש אדינג חום
פלסטלינה חומה
עציץ פלסטיק קטן (לא חובה)

ההכנה

pardes_step1

נתחיל בהכנת העצים. נבחר כל פעם 2 ניירות מעוטרים שנרצה להתאים זה לזה. נתחיל מן הראשון, הגדול יותר. בעזרת עיפרון נצייר עיגול/אליפסה לא סימטרי בקוטר של 8-10 ס"מ בערך ונגזור אותו.

pardes_step2נמשיך עם הנייר השני שבחרנו. פה יש שתי אופציות: או לגזור עיגול נוסף, קטן יותר (בסביבות 5-6 ס"מ) או לקחת מקל עץ שיש לו "ראש" בצורה שיכולה להתאים- עיגול, לב, דמויות. (אני השתמשתי הרבה בדמויות)
הופכים את הדף המעוטר על גבו (כדי לא לצייר בעיפרון על החזית), עוברים על קויי המתאר של הצורה וגוזרים.

pardes_step3את הצורה שגזרנו מדביקים אל מקל העץ בדבק ביג רב תכליתי. אח"כ מורחים דבק גם בגב מקל העץ ומדביקים אליו את העיגול הגדול יותר. קיבלנו צמרת בשתי שכבות.

pardes_step4כעת נטפל בגזע. אפשר להשאיר את מקל העץ בצבעו הטבעי, אפשר לצבוע אותו בטוש חום (אני השתמשתי ב"פנטסטיק" של Edding) ואפשר להוסיף גם ענפים, על גבי הנייר…

pardes_step5בשלב האחרון יש "לשתול" את העץ שלנו באדמה וגם פה יש 2 אפשרויות: אפשר לטעת עץ אישי בתוך עציצון פלסטיק קטן. את העציץ ממלאים בפלסטלינה חומה ונועצים את העץ שלנו בפנים.

pardes_step6האופציה השנייה היא ליצור מעין "פרדס" עם הרבה עצים. (מתאים לגן או לכיתה). לוקחים את מלבן הפלסטלינה החומה ומחלקים אותו ל- 2 או 3 שורות. מחברים את השורות לאורך כדי ליצור "ערוגה" אחת ארוכה ונועצים את שלל העצים בשורה (או בטורים)

pardes_step7הפרדס שלנו מוכן. רק חסר הריח 🙂
חג שמח וירוק לכולם!!

 

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!