בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

זר פרחים מקרטון ביצים מיוחד לאביב!

השבוע, למשך כמה שעות הייתה תחושה שהקיץ הגיע. השרב הזה, למרות שהביא עימו גם זכרונות של לחות, זיעה ודביקות, שימח אותי מאוד והעלה על פניי חיוך שהצליח להחזיק כמה ימים. אז החלטתי להכין זר פרחים מקרטון ביצים, זר אביבי וצבעוני מצבעי אקריל, כפתורים ומנקי מקטרות.

eggs-flowers-step7
החומרים

eggs-flowers--materialsקנבס ריבוע/מלבן
קרטון ביצים
צבעי אקריל/גואש
מכחולים
מספריים
דבק ג'ל ודבק רב תכליתי (BIG)
כפתורים צבעוניים עגולים ופרחוניים
סרט בד
חופן מנקי מקטרות

ההכנה

בשלב הראשון יש לקחת את הקנבס שברשותנו ולצבוע אותו בצבע אחיד בעזרת מכחול או מברשת. מומלץ לבחור צבע בהיר יחסית.  יש להניח את הקנבס לייבוש כרבע שעה.

eggs-flowers--step1בזמן שהקנבס מתייבש אפשר להתחיל להכין את הפרחים. תחילה יש לחתוך מתוך קרטון הביצים שורה אחת או שתיים. את השורות יש להפריד בעזרת סכין ל"פרחים" בודדים. בשלב הבא יש לעבור למספריים ולעגל את שוליי קרטון הביצים. אפשר להשאיר את הפרח שלם או לחתוך לו את התחתית כדי ליצור מקום לכפתור גדול שישב בתוכו.

eggs-flowers--step2בשלב הבא עוברים לצביעה של פרחי הקרטון. אפשר לצבוע בצבעי אקריל, גואש או טושטושים. מה שיש בבית. מתחילים בצביעה של פרח הקרטון מבחוץ, מניחים לייבוש ועוברים לחלק הפנימי. אפשר לצבוע את הפרחים בצבע אחד או בשלל צבעים, לבחירתכם.

eggs-flowers--step3בשלב הבא "משחקים" עם הקומפוזיציה של הפרחים עד שמגיעים לצורה של זר שמשביעה את רצוננו. אם נראה לכם שאין מספיק פרחים, הוסיפו עוד כמה. זיכרו להשאיר מקום בתחתית הקנבס ל"גבעולים". לאחר שהגעתם לסדר הרצוי, הדביקו עם דבק הג'ל את הפרחים אל הקנבס והמתינו מספר דקות לייבוש.

eggs-flowers-step4בשלב הבא מוסיפים את הכפתורים. התאימו את הכפתורים אל פרח הקרטון. התחשבו בצבע ובמידה הרצויה. בעזרת דבק ג'ל או דבק רב תכליתי הדביקו את הכפתורים במרכז פרחי הקרטון.

eggs-flowers-step5כעת הפרחים מוכנים ויש להוסיף להם "גבעולים". ניקח חופן מנקי מקטרות בצבע שנבחר (זה אמנם גבעולים אבל זה לא חייב להיות ירוק) ונמקם אותם תחת הפרחים שהדבקנו. לא חייבים להצמיד גבעול לכל פרח אבל כדאי שיהיו מספיק כדי שזה ייראה עשיר. בעזרת דבק הג'ל, נדביק את הגבעולים אל הקנבס ונמתין מספר דקות לייבוש. לאחר שהגבעולים התייבשו, נקצוץ את הקצוות החורגים מן הקנבס בעזרת מספריים.

eggs-flowers-step6

לסיום נוסיף לזר סרט בד קטן עם כפתור באמצע.

eggs-flowers-step7

זהו. הזר מוכן! כעת אפשר לתלות את זה בפינת חמד בבית או להעניק את זה לחבר אהוב.

eggs-flowers-step8בהצלחה!!!

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!