בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

פרפר נחמד

עם בוא הקיץ והחופשים, החלטתי שגם לפעוטות מותר ליצור וליהנות קצת, ולא רק לילדי הגן ובית הספר.. אז מדי פעם אעלה פה פוסטים לקטנים ממש, שלא נדרש מהם כמעט שום דבר חוץ מלהתמרח בצבע ואולי מדי פעם עזרה קטנה של ההורים, אבל ממש קטנה… בפוסט הבא נכין פרפרים ממגבות נייר וטושטושים שמלבד טיפהל'ה עזרה עם מנקי המקטרות, הקטנטנים יכולים להכין לבד!

parpar_step7החומרים

parpar_materialsמגבות נייר (נייר סופג)
טושטושים או צבעי מים או גואש
מנקי מקטרות
עיניים זזות
דבק ביג רב תכליתי

ההכנה
ראשית ניקח כמה שכבות של נייר סופג (2-3) ונניח תחתיהן משטח, כדי לא ללכלך את השולחן. אח"כ ניקח טושטושים וניתן לפעוטות להשתולל- אפשר לנקד את הנייר בכל מיני צבעים או סתם "לקשקש" ולמרוח את הצבעים בחוסר סדר.

parpar_step1
בסיום הציור יש לקחת את אחת השכבות התחתונות ולהניח על השכבה שציירנו. ככה גם נוכל לספוג את הצבעים ולתת לציור להתייבש מהר יותר וגם ליצור בסיס לציור חדש כי הצבעים יעברו משכבה אחת לשנייה.

parpar_step2נכין מס' ציורים, כמס' הפרפרים שברצוננו ליצור ונניח לייבוש.

parpar_step3אחרי שהנייר התייבש יש לקפלו מעט על מנת שיקבל את צורת הפרפר הבסיסית. ניתן לעשות זאת בשתי דרכים: בראשונה- יש למצוא את מרכז הנייר ולכווץ את הנייר כלפי המרכז בעזרת כף היד והאצבעות.
הדרך השנייה היא לקפל את הנייר פעם פנימה ופעם החוצה בצורת אקורדיון ואח"כ לקפל את האקורדיון לשניים על מנת למצוא את המרכז.
parpar_step4A

את המרכז יש ללפף בעזרת מנקה המקטרות. לוקחים מנקה מקטרות ומקפלים אותו ל-2. מלפפים אותו כשני סיבובים סביב מרכז הנייר שיצרנו קודם, ומשאירים 2 קצוות. את הקצוות "משבללים" ומעגלים כלפי חוץ ליצירת המחושים. (זה הקטע שבו צריך לעזור קצת לקטנים..)

parpar_step5

בשלב האחרון נדביק את העיניים הזזות בעזרת דבק ביג רב תכליתי (או דבק ביג ג'ל). אפשר לבחור עיניים זזות מסוגים, צבעים וגדלים שונים ולהדביק אותן במרכז, על מנקה המקטרות המלופף או על הנייר עצמו.

parpar_step6הפרפרים שלנו מוכנים. אפשר לתלות אותם לקישוט עם חוט, להניח אותם בסלסלה או כלי אחר או סתם לשחק איתם. והכי חשוב- הקטנטנים יכולים להיות גאים בעצמם!

parpar_main1בהצלחה!

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!