בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

קישוט ועיטור אופניים – מתגלגלים בסטייל

החופש הגדול נגמר, חגי תשרי החלו ועימם הגיע גם מזג האוויר הנוח והנעים יותר. הסתיו ממתין מעבר לפינה וזה בדיוק הזמן להוציא את האופניים מהמחסן ולצאת לטייל עם המשפחה בחיק הטבע ובאוויר הפתוח. היום נראה איך משדרגים אופניים ומכניסים להם קצת צבע וסטייל בקלות ועם חומרים פשוטים וזולים.

bikes_main1

החומרים:

קשיות פלסטיק צבעוניות

נייר קרפ צבעוני

מנקי מקטרות

טושי פיינט של Edding

סול נצנצים

מספריים, דבק BIG, עיפרון

bikes2ההכנה:

החלק שהכי מתאים לקישוט הוא גלגלי האופניים אבל אפשר בהמשך לקשט גם את הכידון או את החלק האחורי ואפשר לצייר עם טושי פיינט על גוף המתכת של האופניים. נתחיל בגלגלים: הכי פשוט זה לפרק את הגלגל, לקשטו, ואז להחזירו למקומו אבל אם זה מסובך לכם אפשר להפוך את האופניים ולהניח אותם על שולחן/על הרצפה כשהגלגלים פונים כלפי מעלה.

bikes1

קישוטי קשיות

bikes5

אחת הדרכים הכי פשוטות להוסיף קצת צבע לגלגלי האופניים היא כריכה של קשיות פלסטיק צבעוניות סביב מוטות הברזל הצרים של הגלגל.

תחילה מודדים את האורך של מוט הברזל עד הקטע שבו הוא מתנגש עם מוט אחר וגוזרים את הקשית באורך הרצוי.

bikes3

בשלב הבא חורצים בעזרת מספריים את הקשית לכל אורכה ואז כורכים אותה סביב המוטות.

bikes4עיטורים ממנקי מקטרות

קיימים המון סוגים של מנקי מקטרות- דקים, עבים, זוהרים ומפוספסים. בחרו לכם צבע ודוגמא שאתם אוהבים והתחילו ליצור. עם מנקי המקטרות אפשר ליצור "מסגרת" לגלגל או לחילופין לגלגל אותם וליצור "תלתלי מקטרות" לאורך מוטות הברזל. ליצירת המסגרת קחו מנקה מקטרות אחד (אפשר גם זוג- זה יוצא עבה יותר), לפפו אותו על קצה אחד ממוטות הגלגל והתחילו להעביר אותו סביב הגלגל- פעם מעל המוט ופעם מתחת למוט. כשתגיעו לסופו, לפפו אותו שוב בקצה והמשיכו מהנקודה שבה הפסקתם עם מנקה מקטרות חדש. המשיכו עד שתסיימו את הסיבוב.

bikes5A

ליצירת ה"תלתלים" קחו מנקה מקטרות אחד ולפפו אותו בצפיפות על גבי עיפרון. כעת- מישכו את העיפרון והישארו רק עם "תלתל המקטרות".

bikes6

את התלתל הצבעוני לפפו בעדינות סביב מוט הברזל הדק. חיזרו על הפעולה כרצונכם…

bikes7

קרפים

קרפ הוא חומר זול, צבעוני וקל ליצירה ובגלגלי האופניים הוא הכי דומיננטי.

גיזרו חתיכה בעובי שתרצו מנייר הקרפ המגולגל, הדביקו או שדכו את הקצה שלו אל אחד המוטות והתחילו להעבירו בין המוטות הצרים, פעם מלמעלה ופעם מלמטה עד שתסיימו את הסיבוב. שימו לב- ככל שתעבירו את הקרפ בין יותר מוטות- כך הוא ייצמד יותר לגלגל ויחזיק מעמד יותר.

bikes8

כוכב מנצנץ

קישוט נוסף שניתן להוסיף לגלגלים הוא כוכב מסול נצנצים. בדקו את מס' הצלעות של הכוכב לפי גודל הגלגל שברשותכם וגיזרו כוכב מתאים (אם קשה לצייר לבד- אפשר למצוא באינטרנט המון כוכבים).

bikes9

צרו חור עגול במרכז הכוכב ו"הלבישו" אותו במרכז הגלגל. (אם לא פרקתם את הגלגל- גזרו חריץ לכל אורך הכוכב והלבישו אותו סביב. אח"כ- שדכו אותו חזרה להשלמת העיגול.

bikes10

כשמסיימים עם הגלגלים אפשר גם לקשט את כידון האופניים עם סרטים צבעוניים, להדביק מדבקות ולצייר על שלדת האופניים עם טושי הפיינט הצבעוניים.

bikes12

אז צאו לדרך- טיילו ותהנו!!

חג שמח!

bikes13

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!