בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

חוות הקלפים

כמה פעמים קרה ששיחקתם עם הילדים רביעיות, טאקי או משחק קלפים אחר והכל נפל להם מהידיים והתפזר? אצלינו זה קורה פעם בחודש לפחות. ואז יש בכי ובאלאגן ו"שוברים את הכלים". אז החלטתי לקחת את העניינים לידיים (או בעצם- מהידיים), ולהעביר אותם למשהו קצת יותר יציב ובטוח, שלא מתפזר בקלות. השבוע נעצב מחזיקי קלפים בצורת חיות מדיסקים ישנים, קצת טושים, דבק, כפתורים ומדבקות. ככה גם נרוויח "שלום בית" ועל הדרך גם נעזור לכדור הארץ…

קלפים-ראשי


החומרים

קלפים-חומרים

דיסקים ישנים/פגומים

טושי פיינט בצבעים שונים (אני השתמשתי ב-Edding 750)

עיניים זזות (עדיף גדולות)

מדבקות עגולות בצבעים שונים/מדבקות עיניים

כפתורים עגולים צבעוניים

דבק רב תכליתי, דבק מגע (Big bond), דבק דו-צדדי

ההכנה

תחילה נבחר את בעל החיים שנרצה להכין ונצבע את הדיסק בטוש פיינט בהתאם לבעל החיים שבחרנו. אפשר לצבוע בצבע אחד או יותר. בצורה אחידה (כמו החזיר) או עם טקסטורה (כמו הפרה למשל).

קלפים-1

בשלב הבא נוסיף את העיניים. אפשר להשתמש בעיניים זזות גדולות או במדבקות וטושים. את העיניים הזזות אפשר להדביק עם דבק רב תכליתי /דבק מגע או דבק דו צדדי. מה שיש לכם בבית.

קלפים-2כעת נוסיף את האף/הפה במרכז הדיסק. את האף אפשר להכין מכפתור מודבק בדבק רב תכליתי ואת הפה ניתן לגזור ממדבקות. (ראו צפרדע). ניתן להוסיף עיטורים וטקסטורה עם טושי הפיינט ולהשאיר לייבוש למס' דקות.

קלפים-3השלב האחרון הוא יצירת ה"כיס" לקלפים: לוקחים דיסק נוסף, מורחים עליו בחציו התחתון דבק מגע ומצמידים אליו את גב הדיסק שיצרנו. (החלק המצויר פונה אלינו!!)

קלפים-4מניחים לייבוש לעשר דקות ואז בודקים שהקלפים אכן יושבים בצורה בטוחה ולא גולשים למטה.
זהו. החווה שלנו מוכנה. היום- גם מיחזרנו חומרים וגם מנענו מהילדים ריבים מיותרים ! הקלפים בטוחים וכולם שמחים 🙂

קלפים-5אם רוצים- אפשר להוסיף לחווה עוד חיות, כמס' המשתתפים, ואפשר לגם לבחור לעצב סתם פרצופים מצחיקים וצבעוניים. ההחלטה בידיכם! מה שחשוב הוא להוציא את הראש קצת מהאייפד והאקס בוקס ולעודד את הילדים להתחיל לשחק. יחד. כמו פעם.  בהצלחה!

קלפים-6

 

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!