בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

תיק תק – תיקי בד מעוטרים

שבוע הספר בעיצומו, סוף השנה בפתח, ואנחנו צריכים להתחיל להיערך לקיץ הארוך והמאיים. אחד הדברים הטובים והחשובים שאפשר לעשות בקיץ הוא לשכוח לרגע מן המחשב, הטלוויזיה, האייפד והלחות המטורפת ולקרוא. פשוט לקרוא.

היום נכין תיקי בד לילדים לנשיאת ספרים אל הספרייה וממנה + תיק מימייה קטן לקיץ…

bags_first


החומרים

כל שצריך ליצירת תיק אישי הוא כמה אלמנטים בסיסיים:

bags-materialsתיק בד

טושים לציור על בד ( אני השתמשתי ב- textile marker – Edding 4500)

צבעים לטקסטיל (אני השתמשתי ב- Tulip- צבעי תלת מימד לעיטור וקישוט אריגים)

שבלונות שונות- צורות, אותיות, פרחים. לא חובה!

ההכנה

הדבר הראשון שאנו צריכים להחליט בבואנו לצייר על בד הוא שיטת הציור- האם אנחנו מציירים ביד חופשית או מעתיקים משהו קיים?

אם יש לכם יד טובה, פשוט קחו טוש המתאים לציור על בד וציירו לכם את האלמנט החביב עליכם או על ילדכם. אם אתם פחות שולטים בציור- הדפיסו לכם ציור שאתם אוהבים בגודל A4 (עדיף איור עם קווי מתאר בלבד) והניחו את הדף המודפס מתחת לשכבת הבד העליונה של התיק, כמתואר בתמונה.

bag_step1

כעת, קחו את אחד מהטושים המתאימים לציור על בד ועברו על קווי המתאר של האיור. לא חייבים לעבור על כל הקווים הקטנים, אלא ליצור איור בסיסי יחסית, שאח"כ יהיה קל למלא ולצבוע. בסיום האיור, אם תרצו, הוסיפו את שם הילד (ביד חופשית, בעזרת הדפסה או בעזרת שבלונת אותיות).

bag_step2תנו לאיור מס' דקות להתייבש, הוציאו את הדף המודפס ושימו במקומו כמה דפים להגנה כדי שהצבעים לא יעברו לצד השני של התיק.

bag_step3

התחילו לצבוע את האיור. צבעו בהתחלה את האזורים הקטנים ו"הקשים" יותר בעזרת הטושים ואח"כ עברו לצביעת השטחים הגדולים יותר בעזרת צבעי התלת מימד: קודם השתמשו בצבעים חלקים ואח"כ הוסיפו צבעי נצנצים.

הניחו לציור להתייבש כרבע שעה והתיק שלכם מוכן!!

bag_step4

bag_step5

אם אין ברשותכם תיק עם שקיפות, לא חייבים להעתיק איור. את תיק המימייה החביב הזה עשיתי בעזרת שבלונות, מדבקות סול, טוש פיינט וצבעי תלת מימד המתאימים לבדים. אפשר גם לתת לילדים לצבוע, להדביק ולצייר ביד חופשית, ואפשר גם להוסיף כפתורים וחרוזים שונים.
bags_step8

ב ה צ ל ח ה !

bag_step6

 

 

 

 

 

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!