בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

חתימה טובה- תיק בד עם חותמות תפוחים

השבוע נכין תיק בד מיוחד לחג- אפשר לשים בו את כל ה"שנות טובות" שקיבלנו מהחברים או לאסוף בו את הקישוטים שנכין בקרוב לסוכה : -) כל מה שצריך זה תיק בד חלק, צבעי אקריל, מכחולים טוש לבד ותפוח אחד!

stamp_mainהחומרים

stamp_materialsתיק בד
תפוח אחד קשה
סכין ומזלג
צבעי אקריל
מכחולים
צלחת/כלי לצבע
צבעים/טושים לטקסטיל

ההכנה
דבר ראשון יש לחתוך את התפוח לחצי, בדיוק באמצע. כדאי להשאיר את המקל הקטן למעלה, באחד החצאים. החותמת נראית יותר אותנטית כך..

stamps_step1

בשלב הבא נכין את הצבעים בהם נרצה לצבוע. אני בחרתי בכמה גוונים של ירוק ואח"כ הוספתי גם אחד אדום. מתחילים עם אחד הצבעים שבחרנו ובעזרת מכחול או מברשת מורחים שכבה נדיבה (אך לא מוגזמת- שלא ימרח) על חלקו השטוח של התפוח.

stamps_step2לפני שמתחילים עם החותמות מומלץ להכניס אל החלק הפנימי של התיק, בין 2 השכבות של הבד- דף נייר, כדי למנוע מעבר של הצבע אל הצד השני. כעת לוקחים את התפוח הצבוע (עדיף להשתמש בחלק עם הענף הקטן) ומצמידים אותו אל אחד מקצוות התיק, בעזרת היד או בעזרת מזלג שנועצים במרכזו. לוחצים את התפוח חזק אל התיק, ממתינים מס' שניות ומרימים אותו בעדינות. מתקבלת חותמת של תפוח.

stamps_step3ממשיכים להחתים כאוות נפשנו- אפשר ליצור מסגרת תפוחים לתיק או למלא את כל החזית בתפוחים, אפשר לעשות הכל בצבע אחיד או לשלב מס' גוונים שונים- לבחירתכם!

stamps_step4אני בחרתי לעשות מסגרת סביב חזית התיק ולהשאיר מקום באמצע לכיתוב. את התפוחים החתמתי בגוונים של ירוק והוספתי עוד אחד אדום. את כל התפוחים בגווני הירוק עשיתי עם החצי הראשון שצבעתי ואת האדום צבעתי על החצי הנקי של התפוח שהשארתי בצד.

stamps_step5

במרכז התיק אפשר לכתוב שם, ברכה, "שנה טובה" או כל דבר אחר שתרצו. על מנת שהכיתוב יצא מדוייק מומלץ לכתוב או להדפיס אותו לפני על דף נייר ואז לשים את הדף מתחת לבד על מנת להעתיקו.

stamps_step6את הכיתוב אפשר להעתיק בעזרת טוש או צבע מיוחד לטקסטיל. אני השתמשתי בטושי הטקסטיל  4500 Edding. באדום מילאתי את האותיות ובשחור עשיתי קו מתאר.

stamps_step7ניתן להחליף את הקומפוזיציה והצבעים של התפוחים וליצור תיקים שונים.

stamps_step8הניחו את התיק לייבוש באוויר לשעה קלה ובתום הייבוש- התיק מוכן.

stamps_step9

גמר חתימה טובה!

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!