בלוג יצירה זה בחסות חברת פלדע

תמונה אביבית מפרפרי פסטה על בד

אז עברנו את פורים, וגם את הבחירות, ועכשיו נותר רק לעבור את פרעה ואת כל המצות האלה שבאות עלינו לכלותינו…. בינתיים, עד שפסח יגיע נקבל את האביב בזרועות פתוחות עם פרפרים צבעוניים מפסטה על מצע של בדים פרחוניים.

pasta_step10

החומרים

pasta_materials

1 קאפה דביקה (ריבוע או מלבן)
2 חתיכות בד בגודל הקאפה (אפשר בקלות גם להשתמש בנייר מעוטר או בריסטול במקום)
פסטה יבשה בצורת פרפרים
עיפרון, סרגל, מספריים
דבק ביג ג'ל
טושטושים
טושי פיינט (Edding 750)
טושים לטקסטיל (Edding 4500)
מכחול
מתלה משולש

 ההכנה

pasta_step1

ראשית נכין את המצע שלנו. נמדוד בסרגל ועיפרון את גודל הקאפה ונגזור 2 חתיכות בדים ברוחב הקאפה+ תוספת של 5 ס"מ שוליים. נוסיף שוליים גם למעלה/למטה.

pasta_step2

נקלף את שכבת ההגנה שעל הקאפה ונחשוף את שכבת הדבק. נדביק את 2 הבדים שלנו אחד מתחת לשני כשאנו משאירים שוליים בשני הצדדים, בבד העליון גם שוליים למעלה ובתחתון- למטה (ראו תמונה)

pasta_step3

נהפוך את התמונה על גבה ונדביק בעזרת דבק ביג ג'ל את השוליים כמו עטיפת מתנה, נשאיר כמה דקות לייבוש בצד.

pasta_step4

בעוד התמונה שלנו מתייבשת נתחיל בצביעת הפסטות. ניתן לצבוע בטושטושים או בצבעי גואש/אקריל בעזרת מכחול וניתן גם להשתמש בטושי פיינט. שימו לב שאם משתמשים בטושים לא מצליחים להגיע לכל הפינות הקטנות שבתוך הפסטה. לצביעה מושלמת השתמשו במכחול. אפשר להשאיר חלק מן הפסטות בצבען הטבעי, אפשר לצבוע אותן במלואן או לצייר עליהן פסים, נקודות וקווי מתאר בעזרת הטושים. לבחירתכם..

pasta_step6

נניח לפסטות להתייבש כמה דקות ואז נדביק אותן על גבי הבדים שלנו. נפזר את הפסטות בצורה חופשית שנראית לנו על גבי הבד ואם רוצים לכתוב משהו באמצע- מומלץ להשאיר מקום לטקסט. כשנהיה מרוצים מהקומפוזיציה נדביק את הפסטות אל הבד בעזרת דבק ג'ל. נמתין לייבוש מס' דקות.

pasta_step7

כעת נהפוך את הפסטות שלנו לפרפרים. עם טושי הטקסטיל שברשותינו נצייר לכל פסטה שני מחושים בצבעים שנבחר. אפשר גם להוסיף עוד טקסטורה על גבי הפסטה עצמה עם טושי הפיינט מרקר.

pasta_step8

אם השארנו מקום לטקסט- זה הזמן להוסיף אותו. אפשר לכתוב "אביב", "חג שמח" או כל דבר אחר שתרצו. לצורך הכתיבה נשתמש בטושי הטקסטיל או הפיינט מרקר. אפשר גם להשתמש בשבלונת אותיות..

pasta_step9

לסיום אפשר להוסיף וו תליה משולש בגב הקאפה. נמדוד את מרכז התמונה ונדביק משולש מתכת לתליה עם דבק הג'ל. נמתין לייבוש.

pasta_step10זהו. התמונה האביבית שלנו מוכנה. אפשר לתלות על הקיר או לתת לבן משפחה או חבר אהוב. אביב שמח ופורח!!!

מה אולי יעניין אותך גם

רוצים לקבל מתכוני יצירה מקוריים ישירות למייל?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו רעיונות יצירה שיוציאו החוצה את האמן שבכם!